Vítejte!
Stránka o všech novinkách a hrách k Playstationu 3. Budete o krok napřed!

Témata článků

novinky PS1 PS2 ps3 PS4 PSP PSP Go PS Vita příslušenství Sony Playstation

PSP Go

Nová generace PSP přišla na trh s názvem „Go“ a znamenala skutečně pokrok v přenosných herních systémech. Minimálně v porovnání s původními PSP. Zásadní změnou bylo ukončení podpory UMD disků. Místo toho se nové PSP soustředilo na využití internetového připojení a stahování her z PSN. Sony pro tyto potřeby nabídlo hráčům buď šestnácti, nebo dvaatřiceti gigabytový harddisk. PSP Go nabídlo také vysouvatelnou platformu s ovládáním, podporu bluetooth a SD karet.

PSP Go bylo vydáno v říjnu roku 2009 a okamžitě se stalo, co se prodeje týče, zklamáním. Sony přecenilo ochotu hráčů jen tak zahodit všechny hry, které už si jednou pořídili na UMD discích a koupit všechny znovu jen pro trochu lepší grafiku. Hned po zavrhnutí UMD disků byla největším problémem PSP Go jeho cena.

Vývojáři Sony si tento krok brzy uvědomili a začali ke Go přidávat zdarma hry a snížili jejich ceny. Bohužel už bylo na „druhý velký start“ pozdě a PSP Go nikdy nedostálo svého potenciálu.

Možnosti připojení se od PSP příliš nelišily. Go nabídlo opět připojení pomocí wifi a usb kabelu. Bluetooth bylo vítaným zpestřením pro sdílení obrázků, fotek a videí mezi hráči.

Hry

S PSP Go jsou kompatibilní všechny hry vydané pro předchozí verze, dá – li se to takto říci ve chvíli, kdy Go přišlo o možnost přehrávat UMD disky. Sony se ovšem zavázalo převést většinu her vydaných na UMD do online obchodu pro stažení. Díky tomu se ovšem každé PSP svazuje s účtem pro playstation 3 a už tak není možné získat hry vydané pro jiný region.

Zahrát si na PSP Go můžete Assassin´s Creed, Fifu, Ben 10, Brothers in Arms, Colin McRae Really, Drivera i Final Fantasy. Kromě toho samozřejmě desítky dalších her, včetně odpočinkových skládaček, logických her jako jsou šachy nebo Bejeweled, sportovní, závodní, fantasy, zkrátka vše co byste mohli najít na PS3 jste našli ve vydání pro PSP Go.

Menší hry jako například Scrabble zabrali místo v řádech desítek MB, nejnáročnější vám mohly na disku zabrat i stovky MB až 1GB.