Vítejte!
Stránka o všech novinkách a hrách k Playstationu 3. Budete o krok napřed!

Témata článků

novinky PS1 PS2 ps3 PS4 PSP PSP Go PS Vita příslušenství Sony Playstation

PS novinky

Playstation 4 (ne)odhalen

Dvacátého února, to bylo datum, které vyhlížely tisíce skalních fanoušků konzolového hraní. Firma Sony svolala velkou konferenci, na kterou sezvala novináře z celého světa. O tom, že bude konečně oficiálně předvedeno nové PS, se šeptalo už dlouho.

A všechna očekávání i obavy se nakonec potvrdily. Sony ohlásilo vydání nové generace PS o Vánocích (pro naše podmínky si musíme ještě nějaké měsíce přičíst, se svátky se počítá pro vydání ve Státech).

Hardware zklamáním?

Odhalení plánovaného hardware vybavení Playstationu 4 přineslo velice smíšené pocity. Vývojáři si mohli oddechnout, výbava nového PSka bude založena na počítačovém systému, což je pro ně mnohem přátelštější prostředí pro programování her. Jinak se ovšem o tak úplně novou generaci jednat nebude. Ani grafika ani procesor nepatří k těm nejlepším svého druhu. (obě od AMD)

Očekávané PS4 Eye

Se systémem Move a novým „okem“ – Eye je to ovšem zcela jiný příběh. Eye bude nově složeno ze dvou kamer, které budou schopny rozlišovat detaily mezi hráči, stejně jako odliší hráče podle vzdálenosti od konzole. Sony také vyzdvihlo mnohem širší využití systému Move. Hra by také měla být ovladatelná pomocí hlasu a gest.

Novinky

Novinkou, na kterou se můžeme těšit je systém „Instant on“. Sony o něm mluví jako o revolučním systému. Jednoduše řečeno by mělo nové PS4 být schopno okamžitého vypnutí a poté zapnutí do plně připraveného režimu v řádu sekund. Měly by tak odpadnout dlouhé načítací časy.

Další novinky, na které se můžeme těšit je nový Dualshock ovladač a přímé propojení s PS Vita.
Prakticky jediné, co jsme se stále nedozvěděli je paradoxně podoba PS4. Víme, jak bude vypadat ovladač, kamery, dokonce známe hry, které vyjdou spolu s ním. Design si Sony ale stále drží jako tajemství.