Vítejte!
Stránka o všech novinkách a hrách k Playstationu 3. Budete o krok napřed!

Témata článků

novinky PS1 PS2 ps3 PS4 PSP PSP Go PS Vita příslušenství Sony Playstation

PS Novinky 2

2. Dual Shock 3 na PS4? Zapomeňte…

Alespoň tak se vyjádřil prezident SWS (Sony Worldwide Studios) Shuhei Yoshida. Na přímou otázku zda bude nová generace zlatého dítěte Sony Playstation podporovat starší verzi dualshocku odpověděl takticky: „Ne, nebude podporovat dualshock 3 (DS3), ale bude podporovat PS Move.“

Své důvody to jistě má. Nový dualshock, který bude vydán společně s novým PS má mít dotykovou obrazovku a zabudovaný senzor pro ovládání systémem Move. Přesto jsou kroky Sony, co se týče kompatibility doplňků se zpětnými verzemi, čím dál tím více opatrné. Pokud totiž chcete hrát hry v multiplayer módu s přáteli, musíte si pořídit další (nelevný) ovladač sami, nepočítaje přislušenství jako Move, Eye a další.

3. Další novinky z konference

Bezpochyby hlavním tématem konzolového světa v posledních dnech je Playstation 4. Na konferenci k jeho oznámení bylo vývojáři Sony zmíněno ovšem i několik dalších zajímavých novinek, které s sebou konzole nepřímo přinese.
Jednou z nich je i něco, co Sony prozatím nazývá „Playstation Cloud“. Na konferenci se o něm mluvilo ve spojení s přístupem ke starším hrám. Přestože Sony dalo jasně najevo, že starší hry nebudou na PS4 podporovány, Cloud by mohla být cestička ke starším titulům. Vývojáři odmítli sdělit podrobnosti, ovšem předpokládá se, že hráči budou moci pomocí PSN a Cloudu stahovat vybrané starší hry.

Sony dále potvrdilo, že PS4 bude mít zabudovaný přehrávač bluray disků. Jelikož skutečnou konzoli ještě nikdo mimo Sony na vlastní oči neviděl, objevily se rychle spekulace o tom, co se snaží Sony zakrýt a mnozí pochybovali, zda bude mít nový playstation vůbec přehrávač. Zasáhnout musel až prezident Sony Worldwide Studios a tuto fámu vyvrátil.

4. Herní soundtracky k dispozici na Music Unlimited

Music Unlimited je streamovací kanál dostupný ze všech zařízení podporujících PSN. Od čtrnáctého února zde Sony zpřístupnilo hudbu z klasických her jako Final Fantasy, Assassin’s Creed, Silent Hill nebo Prince of Persia. Sony přislíbilo, že další hudba bude přidávána co týden a navíc plánuje otevřít třináct nových hudebních kanálů podle žánrů. Dostat se tak budete moci jak k „old-school“ hip hopu, tak také new age.

5. Další informace k Watch Dogs

Watch Dogs je jedna z her, která má vyjít s novým Playstationem. První informace jsme mohli získat už v loňském roce na letní konferenci E3. Únorové odhalení PS4 přineslo i novinky k Watch Dogs. Watch Dogs je akční open-world (open world hry jsou postavené na stejném systému jako slavné GTA. Hráč se volně pohybuje po celém městě/oblasti a není hrou omezován) hra. Pochází od tvůrců Assassin´s Creed. Watch dogs vyjde v prosinci tohoto roku pro PS3, ve stejnou dobu by měl ovšem vyjít v upravené verzi i pro PS4. Již nyní se objevila videa, která ukazují vylepšenou grafiku pro PS4. Podle vývojářů z Ubisoftu by měl hráč být schopen „vidět každý pohyb větru“.

Ve Watch dogs se vtělíte do kůže muže, který se dokáže svými schopnostmi naháčkovat pomocí telefonu do jakéhokoliv systému. Když procházíte městem, vidíte za každým „spoluobčanem“ krátké informace o něm. Každý přece zanechává na síti svou informační stopu. Abyste se zbavili policie, můžete se dostat do systému ovládajícího semafory dostat je do srážky s autem.

Sami se můžete podívat na nově vydané video, které ukazuje jednu z „misí“. Mise je zde skutečně v uvozovkách, hra vás do ničeho nenutí a v podstatě vám pouze navrhuje úkoly, do kterých byste se mohli pustit.

6. Remember me už zná datum vydání

Sedmý červen, to je datum, které by si měl zapsat do kalendáře každý fanoušek akčních sci-fi herních počinů. Remember me totiž slibuje graficky propracovaný svět s více než zajímavým příběhem.

Hráči se vžijí do role Nilin, která žije v roce 2084. Kapitalistická společnost již překročila všechny meze a prodávají se dokonce i vzpomínky. Nilin je jednou z nejlepších lovkyní. Lovci jsou lidé, kteří dokáží vyhledávat a krást prodeje schopné vzpomínky. Sama o svou paměť ovšem přijde a vy se společně s ní vydáváte na cestu za jejich nalezením.

7. Diablo III na PS3 i 4

Chris Metzen ze společnosti Blizzard oznámil, že Diablo III, které už se na PC scéně pohybuje pár měsíců, vyjde konečně také na PS3. A nejen to. Vývojáři se rozhodli zaútočit na všech frontách a vydat vylepšenou verzi zároveň pro playstation 4. Poslední DIablo se tak přidává do řad několik dalších her, které se objeví zároveň na obou konzolích.
Kromě toho jsme se příliš novinek nedozvěděli, Metzen ještě zmínil, že kompletní vzhled herního prostředí Diabla byl přepracován tak, aby více vyhovoval konzolím. Mimo jiné už se hráči nemusí bát dalších půlených obrazovek při hraní s přáteli.

8. Hry nezpůsobují násilné chování. Říká to i FBI

Alespoň tak se vyjádřila bývalá analytička americké FBI v nedávném interview pro televizní stanici CBS.
„Mezi hrami a násilným chováním ve společnosti se dosud nepotvrdilo žádné spojení. Kdykoliv se objeví nové médium, projde si obdobím paniky, při němž jsou mi přičítána všechna zla našeho světa.“ Řekl ve stejném rozhovoru profesor psychologie na Texaské univerzitě.

Mary Ellen O’Toole, bývalá členka FBI podílející se na tzv. profilování zločinců, k tomu dále dodává, že za dobu její praxe se přesvědčila, že samotné hry násilné chování nezpůsobují. Problémem se stává okamžik, kdy se jedinec odstřihne od společnosti a jiných aktivit a ponoří se do hraní her. Ani to ovšem nutně neznamená, že se pustí do násilné činnosti.

Co ovšem FBI dlouhodobě sleduje je inspirace nejen hrami, kdy si člověk s násilnickými sklony vezme hru, film nebo také knihu za příklad jak se dá trestný čin provést a pokusí se jej ještě vylepšit.

9. Persona 2: Eternal Punishment

Všichni fanoušci RPG her se na Eternal Punishment nepochybně těšili. O to více, že hra měla být na PSN vydána jak pro PS3 tak také PSP a Vitu. Bohužel všichni, kdo se pokusili si EP stáhnout do přenosných konzolí se setkali s problémy. Hra pro přenosné platformy nefunguje a jediná možnost jak hrát je tedy na PS3. Sony se omluvilo a zároveň oznámilo, že oprava problému může trvat i několik týdnů.

10. Nahrávání během hry: PS4 využívá stejný systém jako WoW

Všichni, kdo měli tu čest s posledními launchery pro World of Warcraft nebo Diablo, dobře znají tento systém. Hráč stáhne jen nejnutnější soubory a může začít hru. Zbytek světa se stahuje do počítače teprve ve chvíli, kdy hráč například objeví novou mapu. Systém pracuje výborně, hráč neztrácí čas stahováním souborů a místo toho hraje. Nahrávání během hry nijak nezdržuje ani nezpůsobuje zdržení či zpomalení hry.

Stejný systém chce Sony spustit pro PS4. Spolu s lepším systémem sdílení a předvídání, které vám budou nabízet zajímavé hry na základě vaší herní historie, se tak Sony snaží učinit hraní co nejpříjemnější a bez zbytečného času ztraceného načítáním či stahováním dat.